Posjet supermarketu Eurospin

Italija- zemlja bogate kulturne, umjetničke i povijesne baštine s najvećim brojem zaštićenih UNESCO-vih kulturnih i prirodnih lokaliteta na svijetu, zemlja mode, dizajna, sporta, čarobnih gradova, opuštenog načina života poznatog kao „slatki život” (la dolce vita), ali i planetarno popularne gastronomije. Pizza, tjestenina, parmezan, mozzarella, pršut, mortadella, vino, maslinovo ulje, sladoled, espresso i cappuccino samo su neki od čuvenih talijanskih prehrambenih proizvoda poznatih u čitavom svijetu.

Stoga su, kako bi proširili i povezali nastavne sadržaje s izvornom stvarnošću, u ponedjeljak 29. siječnja u sklopu nastave talijanskog jezika, učenici 4.b razreda usmjerenja komercijalist u pratnji nastavnice Kristine Košćuk posjetili supermarket Eurospin. Radi se o talijanskom lancu diskontnih trgovina specijaliziranih za prodaju prehrambenih i neprehrambenih proizvoda isključivo svojih robnih marki. Naziv većine proizvoda na ambalaži je na talijanskom jeziku pa su učenici istražujući ponudu supermarketa ponovili i proširili vokabular koji se tiče hrane i pića, ali su istražujući asortiman i metode prodaje ponovili i proširili znanja i iz stručnih predmeta. Izvanučionička, istraživačka  nastava učenicima je bila zanimljiva, zabavna i motivirajuća.

Zahvaljujemo regionalnom voditelju gospodinu Mati Stojaku i voditeljici koprivničke poslovnice gospođi Ankici Polak koji su nas srdačno dočekali i uručili nam poklone s proizvodima iz Eurospinovog slanog i slatkog asortimana. Che buoni!

Kristina Košćuk, prof. mentor

slika_(1).jpg (398.54 KB)
slika_(2).jpg (381.82 KB)
slika_(4).jpg (546.71 KB)
slika.jpg (308.07 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 31. 1. 2024.