FIZIOTERAPEUTI OBILJEŽILI “NOĆ MUZEJA”

Uoči Noći muzeja, u petak 26. siječnja 2024. učenici 4. k razreda zajedno za svojom razrednicom posjetili su DAB 2023. (Drava Art Biennale ‘23.). Kroz izložbu ih je vodila kustosica Maša Zamljačanec te im objasnila koja se poruka krije iza same izložbe: Jeste li razmišljali koje su uloge vode u vašem životu? Koje su nam mogućnosti ako vode nestane i kako u tom slučaju izgleda svijet koji nas okružuje? Je li nestanak vode apokalipsa ili prilika? Objasnila je učenicim da si ova pitanja postavljali i autori eksponata na DAB ’23. te da je njihova uloga potaknuti na (re)akciju i kritičko promišljanje i istraživanje imaginarnog potencijala budućeg vremena koje je možda i bliže nego što mislimo. Izložba je interaktivna i zanimljiva te ostavlja mnogo prostora za zapitati se, zaključili su učenici sa svojom razrednicom.

Ana Prentašić, bacc.physioth.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 2. 2. 2024.