PJESNIČKI NATJEČAJ

Gradska knjižnica 'Ivan Goran Kovačić' Karlovac raspisuje pjesnički natječaj 'Na tragu pjesnika'

Program 'Na tragu pjesnika' je posvećen hrvatskom književniku i pjesniku Ivanu Goranu Kovačiću čije ime knjižnica nosi, stradalom u 2. svjetskom ratu, koji je postao vječita inspiracija mladim i starijim pjesnicima i ljubiteljima poezije. Rok za slanje radova je 23. veljače 2024.!

Uvjeti za natjecanje su sljedeći:

1.    Na natječaj se mogu prijaviti osobe iznad petnaest godina starosti.

2.    Pjesma ne smije biti ranije objavljivana.

3.    Zadani font je Calibri, veličina slova 12, prored 1,5.

4.    Veličina pjesme ne smije prelaziti dvije kartice teksta (3000 znakova).

5.    Iznad teksta treba stajati:

Ime i prezime autora pjesme

Škola, razred i adresa škole (odnosi se samo na srednjoškolce)

Ime i prezime mentora (odnosi se samo na srednjoškolce)

Kontakt (e-mail ili broj mobitela autora i mentora).

5.    Pjesme mogu biti pisane u slobodnoj formi.

6.    Tema pjesme je slobodna.

7.    Sudionici mogu konkurirati samo jednom pjesmom.

Pjesme se šifrirane šalju tročlanoj prosudbenoj komisiji koju čine afirmirani pjesnici i profesori hrvatskog jezika i književnosti.

Proglašenje triju najboljih pjesama i autora, dodjela priznanja i nagrada održati će se na Goranov rođendan i prvi dan proljeća, u četvrtak, 21. 3. 2024. godine, u 18 sati, u Ilirskoj dvorani Gradske knjižnice.

Rok za slanje radova je od 19. 2. do 23. 2. 2024. godine. Radovi se šalju na sljedeći mail: tatjana@gkka.hr

Za sva pitanja možete se obratiti voditeljici Programa Tatjani Basar na telefon 047-412-377 ili na gore navedeni mail.

Na_tragu_pjesnika_24.png (2.09 MB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 9. 2. 2024.