„VET Schools Partnership Network

Partnerska škola iz njemačkog grada Bad Mergentheim u posjeti Srednjoj školi Koprivnica

„VET Schools Partnership Network“ je projekt koji zajednički provode Europska zaklada za obrazovanje (European Foundation for Education – EFE), kao voditelj projekta te organizacije Kolping Bildung iz Njemačke i Znanje na djelu iz Hrvatske, zajedno sa trima školama iz Buja, Zagreba i Koprivnice (Srednja škola Koprivnica).

Troje nastavnika Srednje škole Koprivnica krajem listopada 2018. bilo je u petodnevnom posjetu partnerima u Njemačkoj gdje su slušali predavanje o njemačkom sustavu dualnog obrazovanja, posjećivali nastavu te radili na kurikulumu dualnog obrazovanja za prodavače, a od 27.1.do 1.2.2019. u Koprivnici je boravilo 8 učenika i 2 nastavnika iz njemačkog grada Bad Mergentheim. Zajedno s gostima iz Njemačke, u provedbi mobilnosti sudjelovalo je i 7 učenika naše škole (iz 2.D, 2.H i 4.H razreda) te nastavnici Tamara Martić, Karlo Zeman i Mario Latin.

Osim upoznavanja lokalne kulture i znamenitosti  te boravka na nastavi, učenici iz Njemačke izrađivali su seminarski rad na temu „Obrazovni sustav i tržište rada“ gdje su usporedili dva obrazovna sustava te mogućnosti ulaska učenika na tržište rada u Njemačkoj i Hrvatskoj. U sklopu boravka u Koprivnici, učenici su proveli intervjue s učenicima, nastavnicima i ravnateljicom  Srednje škole Koprivnica, posjetili Muzej grada Koprivnice, Galeriju, Muzej prehrane, Podravku, Kaufland i Koprivnički poduzetnik gdje su slušali o hrvatskom gospodarskom sustavu.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 4. 2. 2019.