Svjetski dan bolesnika

Kao i prethodnih godina, učenici Srednje škole Koprivnica, smjer medicinska sestra/tehničar opće njege, sudjelovali su 11. veljače na obilježavanju Svjetskog dana bolesnika. Tim povodom u holu OB Koprivnica organizirana je Sveta misa za bolesnike i djelatnike bolnice. Učenici su doprinijeli iznimno svečanom događaju, omogućili bolesnicima koji su teško pokretni sudjelovanje na misi, a svojim aktivnim uključivanjem u samu Euharistiju kao čitači pokazali razumijevanje za duhovne potrebe bolesnika. Nakon Svete mise, učenici su zajedno sa svećenicima obišli odjele i nepokretne bolesnike, kako bi i njima omogućili zadovoljavanje vlastitih duhovnih potreba koje u teškoj bolesti većini bolesnika postaju iznimno važne.

Željka Galešić, mag.med.techn.

IMG_20190211_142126.jpg (744.73 KB)
IMG_20190211_141135.jpg (622.29 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 14. 2. 2019.