Nagradni natječaj "Ja sam pisac"

Povodom manifestacije Noć knjige 2019.

nakladnička kuća Znanje i ove se godine uključuje svojim natječajem pod nazivom˝ Ja sam pisac ˝.

Natječaj je za kratku priču na temu „Omiljeni lik u mojoj priči“. Tema podrazumijeva da autor posudi svog omiljenog lika iz njegove originalne priče/romana i smjesti ga u novu vlastitu priču.

Kratka priča treba biti napisana prema priloženim pravilima i poslana na e-mail adresu nakladni@znanje.hr do 15.ožujka 2019. godine, a stručni žiri sastavljen od naših književnih urednika, kao i predstavnika Modernih vremena,  odabrat će tri pobjedničke priče. Proglašenje najboljih radova, kao i podjela nagrada autorima pobjedničkih priča održat će se u KUC-u Travno, 17. travnja 2019. u 13h, gdje će naši urednici biti na raspolaganju za sva pitanja vezano uz rad u nakladništvu ili savjete za poboljšanje tehnike pisanja.

NAGRADNI NATJEČAJ„JA SAM PISAC“PRAVILA NAGRADNOG NATJEČAJAORGANIZATORINagradni natječaj „Ja sam pisac“priređuju i organizirajuZnanje d.o.o., Zagreb (OIB: 80627693538), Matka Mandića 2, 10000 Zagreb; Moderna vremena Info d.o.o. (08264522179), Meštrovićev trg 6 / IV, 10 000 Zagreb i Prva gimnazija (OIB: 00167285641), Avenija Dubrovnik 36, 10010 Zagreb.TRAJANJE I SVRHA PROVOĐENJA NAGRADNOG NATJEČAJANagradni natječaj provodi se u svrhu promocije knjige, čitanja i književnoga stvaralaštva povodom manifestacije Noć knjige 2019. Nagradni natječaj traje od 11. veljače 2019.do 15. ožujka 2019. godine, a odnosi se na sve kratke priče učenika napisane prema pravilima istaknutima u nastavku. FOND NAGRADA KOJI UTVRĐUJE PRIREĐIVAČFond nagrada sastoji se od poklon-paketa knjiga iz naklade Znanja, zahvalnice i objave pobjedničkih priča na Facebooku i internetskim stranicama nakladničke kuće Znanje te na portalu za knjigu i kulturu Moderna vremena.Nagrade za prva tri mjesta na razini svake škole -pojedinačno:1. mjesto (autor osvaja paket od šest knjiga u tvrdom uvezu);2. mjesto (autor osvaja paket od četiri knjige u tvrdom uvezu);3. mjesto (autor osvaja paket od dvije knjige u tvrdom uvezu).Utješne nagrade: Finalisti natječaja „Ja sam pisac“ dobit će po jednu knjigu iz naklade izdavačke kuće Znanje.PRIJAVE I PRAVO SUDJELOVANJAPravo sudjelovanja u nagradnoj igri imaju svi učenici srednjih škola u Republici Hrvatskoj koje su se prijavile i uključile u natječaj osim članova užih obitelji organizatora. Za sudjelovanje u natječaju učenik ili mentor se prijavljujeorganizatoru e-mailom na elektroničku adresu:nakladni@znanje.hr zaključno do 15. ožujka 2019. godine u ponoć.

KAKO SUDJELOVATI U NAGRADNOM NATJEČAJU?Sudionici trebaju napisati kratku pričuna temu „Omiljeni književni lik u mojoj priči“ i do 15. ožujka 2019. poslati kratku priču na e-adresu:nakladni@znanje.hr.Povjerenstvou sastavu: urednici nakladničke kuće Znanje, predstavnici Modernih vremena i ostali članovi među pristiglim kratkim pričama odabratćepobjedničke priče koje se svojim elementima i kreativnošću diferenciraju među ostalima.

Propozicije natječaja „Ja sam pisac“:•Kratka priča mora biti napisana na najmanje dvije i najviše četiri stranice teksta A4 formata u Wordu (font Arial 10 ili Times New Roman 12, prored 1,5).•Tema „Omiljeni lik u mojoj priči“ podrazumijeva da autor posudi svoga omiljenog lika iz njegove originalne priče/romana i smjesti ga u novu priču.•Struktura teksta: uvod, zaplet, vrhunac, rasplet, kraj.•Uz priču je potrebno navesti ime i prezime autora, razred, adresu elektronske pošte autora, naziv škole koju autor pohađa i ime profesora mentora. •Autor rada može biti samo jedan. Svaki učenik može sudjelovati samo s jednim radom.PROGLAŠENJE POBJEDNIKA I PREUZIMANJE NAGRADAProglašenje pobjednika i preuzimanje nagrada održat će se u srijedu, 17. travnja 2019. godine u 13 sati na svečanoj dodjeli nagrada u KUC-u Travno, Božidara Magovca 17 (plato mamutice) u Zagrebu.PUBLICITET, PRIVATNOST I ZAŠTITA OSOBNIH PODATAKASudjelovanjem u ovome nagradnom natječaju sudionici su suglasni dati vlastite podatke(ime i prezime, razred i naziv škole koju pohađaju te e-mail adresu) u svrhu provjere ispunjenosti uvjeta za sudjelovanje u natječaju i u svrhu proglašenja pobjednika natječaja. Podaci će se koristiti isključivo u navedene svrhe te će biti izbrisani u slučaju da sudionici to zatraže.Sudionici trebaju uz rad predati potpisani GDPR obrazac iz priloga, kojime potvrđuju da se slažu da njihovo ime, fotografijai nagrađena kratka priča mogu biti objavljeni na web stranicama i društvenim medijima nakladničke kuće Znanje(www.znanje.hr) i portala za knjigu i kulturu Moderna vremena(www.mvinfo.hr). Maloljetni sudionici trebaju predati obrazac kojijepotpisao jedan roditelj. U slučaju da sudionici ne predajupotpisani obrazac uz rad, a u slučaju pobjede, njihovo ime, priča i fotografija neće moći biti javno istaknuti.

Znanje d.o.o., Mandićeva ulica 2, 10000 Zagreb, tel.: 01/ 3689 534, fax: 01/ 3689 531, e-mail: znanje@znanje.hr, www.znanje.hrUpisano u registar Trgovačkog suda u Zagrebu pod br. MBS: 080009861, MB: 3270491, OIB:80627693538žiro-račun: 2484008-1101732178 Raiffeisenbank Austria d.d,Temeljni kapital: 19.000.000,00 kn uplaćen u cijelosti, direktor Zvonimir ČimićMALOLJETNI SUDIONICI U NAGRADNOM NATJEČAJUMaloljetnici imaju pravo sudjelovati u nagradnoj igri u skladu sa zakonom. Maloljetni sudionici moraju predati GDPR obrazac koji je potpisao jedan roditelj ako žele da, u slučaju pobjede, njihovo ime, priča i fotografija budu objavljeni na stranicama nakladničke kuće Znanje i na portalu za knjigu i kulturu Moderna vremena.MOGUĆNOST PREKIDA NAGRADNOG NATJEČAJANagradna igra može se prekinuti jedino u slučaju više sile

objavio: Irena Nevjestić   datum: 15. 2. 2019.