Učenici slušali predavanje sudaca Vrhovnog suda Republike Hrvatske

Učenici 1. c razreda - Lucija Indir, Gabriela Lončar, Jelena Mrvoš, Hana Sambol i 2. c razreda - Timon Fabijanec, Filip Vodopija i Dominick Sambol, zajedno s profesoricom Sanjom Rabadžija, koordinatoricom za građanski odgoj i obrazovanje i pedagoginjom Majom Maričić, sudjelovali su na Županijskom stručnom vijeću za građanski odgoj i obrazovanje, na kojem su  Županijske voditeljice prof. Jasna Kraljić Cmrk i mr. sc. Sanja Prelogović  pozvale dva suca Vrhovnog suda Republike Hrvatske, doc. dr. sc. Marina Mrčelu i mr. sc. Dražena Tripala, - koji su govorili o pravnoj pismenosti. Iznimno zanimljivo predavanje oduševilo je sve prisutne.

Okupljenima se u ime gradonačelnika obratila zamjenica Ksenija Ostriž koja je izrazila veliko zadovoljstvo što je Koprivnica bila među prvim gradovima u Republici Hrvatskoj koji su krenuli s provedbom eksperimentalne provedbe građanskog odgoja.

Dožupan Ratimir Ljubić na kraju je skupa zahvalio  predavačima i istaknuo važnost povezivanja škola sa sudom, pohvalio podršku koju pružaju našim učenicima i učiteljima koji s njima rade na projektima. Pohvalio je rad županijskog stručnog vijeća za građanski odgoj, kao i rad učitelja s djecom na mnogim projektima iz tog područja. Iskazao je daljnju podršku Županije u svim nastojanjima da se u školama provode aktivnosti i projekti vezani uz građanski odgoj.

IMG_0618.JPG (112.46 KB)
IMG_0623.JPG (112.42 KB)
IMG_0628.JPG (90.58 KB)
IMG_0634.JPG (82.37 KB)
IMG_0639.JPG (94.57 KB)
IMG_0640.JPG (122.58 KB)
IMG_4505.JPG (150.90 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 7. 3. 2019.