Ekonomisti slušali o upravljanu ljudskim potencijalima

Učenici 2. a razreda iz izbornog su predmeta Uvod u poslovno upravljanje, zajedno s nastavnikom Marijom Latinom, u petak 11. veljače 2022. slušali gostujuće predavanje gđe. Nine Jovanović, voditeljice općih, pravnih i kadrovskih poslova poduzeća Bauwerk Group Hrvatska, o važnosti funkcije ljudskih potencijala poduzeća. Gđa. Jovanović učenicima je ukratko predstavila poduzeće i proizvode koje nude na tržištu te ih informirala o poslovima kojima se bave zaposlenici unutar odjela ljudskih potencijala. Učenici su tako povezali teorijske sadržaje s primjerima iz prakse i saznali na koji način se provodi proces selekcije zaposlenika, kako se odvijaju treninzi i edukacije, kako se upravlja kadrovima i zadržava zaposlenike, na koji način ih se motivira te kako se ostvaruje pozitivno radno okruženje.

Učenici su bili izrazito zadovoljni te izrazili želju za više sličnih predavanja kroz koja bi mogli teorijske sadržaje povezivati s primjerima iz prakse.

Mario Latin, mag.oec.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 17. 2. 2022.