FIZIOTERAPEUTI OBILJEŽILI SVJETSKI DAN ZDRAVLJA

Učenici 3. k razreda, smjer fizioterapeutski tehničar/ka, u tjednu zdravlja 8. travnja 2022. zajedno sa svojim strukovnim nastavnicama obilježili su Svjetski dan zdravlja (7.4.2022.). Ovogodišnji Svjetski dan zdravlja obilježava se pod sloganom „Naš planet, naše zdravlje“ kojim se želi podići svijest o utjecaju zdravog okoliša na dobrobit i zdravlje ljudi. Posljedice pandemije, globalnog onečišćenja i povećanja kroničnih nezaraznih bolesti usmjerili su pozornost na hitne postupke za očuvanje zdravlja ljudi i planeta. Na tragu toga, učenici 3. k razreda u pratnji svojih strukovnih nastavnica Mateje Marić i Ane Prentašić odradili su aktivnu šetnju gradom uz zaustavljanje na gradskim bedemima gdje su odradili preventivne kineziterapijske vježbe i koristili sprave za vježbanje na otvorenom postavljene na Koprivničkoj stazi zdravlja.

Ana Prentašić, bacc. physioth.

IMG_1875.JPG (378.47 KB)
IMG_1838.jpg (669.27 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 11. 4. 2022.