Posjet Medicinskom fakultetu Osijek Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku

Učenici 2. k (smjer fizioterapeutski tehničar/ka) te 3. i 4. i (smjer medicinska sestra/tehničar opće njege) u pratnji svojih razrednica Ane Prentašić, Sanje Koluder i Anite Galinec, 14. travnja u sklopu izvanučioničke nastave iz predmeta „Anatomija i fiziologija“ posjetili su Medicinski fakultet Osijek Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku. Tamo su uz pratnju Dragutina Ćalete, dr. med. imali mogućnost usvojiti dosadašnja znanja, a prije obilaska učenici su bili podijeljeni u dvije skupine. Pod vodstvom Dragutina Ćalete skupina učenika u kosturnici je vidjela kosti ljudskog tijela, dok je skupina pod vodstvom asistenta Marka Sablića, dr. med. u sali vidjela humane preparate i ograne koji su se poklapali sa do tad usvojenim nastavnim sadržajima. Cilj terenske nastave bio je praktično usvjajanje sadržaja uz humane preparate i kosti koje učenici do tad nisu imali prilike vidjeti.

Sanja Koluder, mag. med, techn.

IMG_9778.JPEG (496.31 KB)
IMG_9794.JPEG (780.11 KB)
IMG_9795.JPEG (784.28 KB)
IMG_9799.JPEG (750.93 KB)
IMG_9805.JPEG (730.57 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 27. 4. 2022.