Posjet Centru za pružanje usluga u zajednici Svitanje

U gradu Koprivnici od 1957. godine o djeci bez odgovarajuće roditeljske skrbi i izvan vlastite obitelji pomoć i utočiste pruža “Svitanje” odnosno Centar za pružanje socijalnih usluga u zajednici. Kako bi buduće medicinske sestre mogle prepoznati, razumjeti i pomoći djeci poput njih, učenici 3. i razreda  smjera medicinska sestra/tehničar kroz posjet “Svitanju” dobili su uvid u organizaciju Centra i usluga koje provode. Posjet je planiran kroz nastavni predmet “Zdravstvena njega zdravog djeteta i adolescenta.”, a provela se kroz tri navrata sa svakom grupom po jedan dan. Ravnatelj “Svitanja”, Mladen Fajdić, pripredio je za svaku grupu uvodno informativno predavanje, a učenici su djeci korisnicima Centra održali predavanje na temu “Higijena tijela” i ”Kako radi moje tijelo“. Osim predavanja bilo je vremena za druženje s djecom. Priredili smo im i radionicu u kojoj su učenici djeci mjerili krvni tlak, puls, saturaciju te pokazali što je infuzija, kako se vadi krv i sl. I oni su imali priliku biti u ulozi medicinske sestre. Obostrano je izražena želja za daljnom suradnjom kojoj se posebno veselimo.

Marija Križić mag.med.techn.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 12. 5. 2022.