Zajedno rastemo - zajedno učimo

Učenici 4.i razreda, smjera medicinska sestra/tehničar opće njege započeli su sa prvom od tri planirane radionice u sklopu projekta “Zajedno rastemo-zajedno učimo” Udruge za pomoć djeci s intelektualnim poteškoćama “Latice”.

Prilika je to da učenici nakon vježbi u COOR “Podravsko Sunce” pokažu i primijene specifična znanja/vještine u radu s djecom sa intelektualnim poteškoćama. Cilj radionice je osamostaljivanje u obavljanju higijene i razvijanje svijesti o zdravim navikama.

Prva grupa pripremila je radionicu vezanu za održavanje zdravlja te se sa djecom razgovaralo o važnosti vježbanja, spavanja, odmora uz najveći naglasak na higijenu tijela i zubi te mentalnog zdravlja. Nakon što smo saznali njihove navike i dali im savjete, nastavili smo s praktičnim dijelom u kojem su mogli birati aktivnosti ovisno o svojim mogućnostima. Tako su neki isprobali provesti higijenu lutke pazeći pri tome da se ne izostave uvjeti za dobru higijenu. Drugi su pak izrađivali zube, popravljali ih i demonstrirali pravilnu tehniku pranja zubi. Uz to, neki su se okušali i u glumi te su izvlačili papiriće s emocijama koje su trebali pokazati uz naglasak prepoznavanja, verbaliziranja i rješavanja negativnih emocija, kao i zadržavanja onih pozitivnih.

Nakon radionice pridružili su nam se i ostali stariji članovi  Udruge te smo, budući da je  bio Međunarodni dan sestrinstva, zajedno zaplesali.

Marija Križić, mag. med. techn.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 16. 5. 2022.