Posjet Opatiji

Učenici hotelijersko -turističkog smjera  1. h i 2.h razreda,  u subotu, 14. svibnja, posjetili su Opatiju
u pratnji  profesorica Tamare Tomiša Gečić, Ane Marije Belko i Marije Gabelice,  uz veliki trud
nastavnice Maje Forgić i Niba tours agencije koje su osmislile plan putovanja.
Prvo  smo posjetili  Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu u Iki gdje smo srdačno dočekani,
a od studenata kao i vodstva fakulteta saznali smo više o programima i samom studiju.
Zatim smo obišli Amerikanske vrtove,  nakon čega smo razgledavali
grad,  vile i hotele,  šetali uz Lungomare  te uvidjeli zašto  Opatiju smatramo kolijevkom hrvatskog turizma.
Turizam u Opatiji započeo je davne  1844. u vrijeme Austrougarske, kad Opatija postaje mondeno okupljalište imućnih
koji zbog klime i ljepote počinju tu graditi svoje vile, a danas Opatija nudi pregršt hotela, zabave i odmora preko cijele godine.
Učenici i nastavnice su uživali u druženju, šetnji, razgledavanju, suncu i kiši, sladoledima te će se sigurno opet vratiti u Opatiju.

Marija Gabelica, prof.

faks_2.jpg (334.21 KB)
svi_skupa.jpg (65.54 KB)
vrtovi.jpg (114.88 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 16. 5. 2022.