Posjet Fakultetu kemijskog inženjerstva i tehnologije

Farmaceutski i kemijski tehničari (3. J, 4. J i 1. F) u pratnji nastavnice Maje Kosar posjetili su Dan otvorenih vrata Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije u Zagrebu (6.5.2022.).

Učenici su sudjelovali u tri radionice na kojima su imali prilike učiti i upoznati neke projekte Fakulteta. Na Zavodu za organsku kemiju učili su kemiju putem zabavnih eksperimenata, na Zavodu za analitičku kemiju su kroz analizu čokolade upoznali primjenu analitičke kemije, dok su na Zavodu za mehaničko i toplinsko procesno inženjerstvo upoznali čaroban svijet kristala. Cilj Dana otvorenih vrata je zainteresirati učenike srednjih škola za studiranje na nekim od studijskih programa FKIT-a. Naši su učenici, osim vrijedne prilike za učenje, dobili i užinu te poklone (memorijski štapić, bežični zvučnik sa slušalicama, bocu za vodu) u sklopu projekta Formula za znanost financiranog iz sredstava Europskog socijalnog fonda.

Maja Kosar, mag. ing. cheming.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 16. 5. 2022.