Zajedno rastemo, zajedno učimo III

Provedena je i zadnja, treća radionica u sklopu projekta “Zajedno rastemo, zajedno učimo” financiranog od Ministarstva znanosti i obrazovanja, koju su održali učenici smjera medicinska sestra /tehničar opće njege 4. i razreda. Ovog puta pripremili su radionicu “Zdravo je fino” u sklopu koje su, nakon uvoda o piramidi prehrane gdje su djeca razvrstala namirnice, radili voćnu salatu i dvije vrste smoothija. Cilj njihove pripreme bio je dati im ideje za zdrave voćne, ali i hranjive međuobroke. Djeca su sama ovisno o svojim motoričkim sposobnostima  sjeckala voće, a nekima su učenice fizički pomogle kako bi ih se čim više uključilo.  Najbolji dio radionice bila je degustacija. Svi su bili spremni isprobati obje vrste smothija - voćnog i od špinata, a njihove zdjelice za voćnu salatu brzo su se ispraznile, ali i nadopunile i po nekoliko puta 😊. Oprostili smo se kao i uvijek uz ples te obećali da ćemo se družiti i sljedeće godine, a neki učenici možda i volontirati u Udruzi  za pomoć osobama s intelektualnim teškoćama “Latice”.

Marija Križić, mag. med. techn.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 31. 5. 2022.