ANTIČKI DANI

U holu Srednje škole Koprivnica od 10. do 17.6. postavljena je izložba učeničkih radova u obliku maketa, plakata, crteža, te hrane pod nazivom “Antički dani”. U suradnji s profesoricama Ines Komljenović i Marijom Gabelicom učenici prvih i drugih razreda, smjerova medicinska sestra/tehničar, farmaceutski tehničar, upravni referent, fizioterapeutski tehničar, kemijski tehničar i hoteljersko-turistički tehničar pripremili su izložbu kroz samostalne radove, te tako povezali znanje latinskog jezika i povijesti.

Učenici su izrađivali crteže koji predstavljaju neke značajne ličnosti iz antičkog Rima i Grčke, oslikavali su i izrađivali makete na temu različitih mitova iz rimske i grčke mitologije, te kod kuće kuhali i pripremali hranu prema originalnim receptima iz antičkih kuharica.

Kroz ovu aktivnost učenicima se nastojalo omogućiti izražavanje u umjetničkom obliku, bolje su upoznali antičku kulturu i povijest Rima i Grčke, rimsku gastronomiju i latinski jezik, te su sve to na ovaj način predstavili učenicima drugih razreda koji nemaju prilike učiti latinski jezik, niti se upoznati s antičkom kulturom.

objavio: Branimir Petruša   datum: 17. 6. 2022.