Pučka kultura našega zavičaja

S ciljem poticanja načela zavičajnosti, nastavnice Sandra Maletić i Sanela Đurđević tijekom nastavne godine provele su aktivnosti povezane s očuvanjem kulturne baštine podravskoga kraja. Učenici su izradili brošuru na temelju prikupljenih zagonetki, poslovica, običaja i legendi podravskoga kraja. U brošuru su uvrstili i različite domaće recepte (npr. recept za kukuruznu zlevanku, bregovsku pitu ili peteranske mudline).

S nastavnicom Lidijom Novak učenici 3. g razreda kreirali su videorecepte s „domačom“ kuhinjom te vas pozivamo da ih pogledate i zajedno s učenicima kuhate po dobrom starom običaju.

I brošuru i videorecepte pogledajte na mrežnoj stranici „Pučka kultura našega zavičaja“ koju su osmislile učenice 3. g razreda. Cilj je ove mlade mrežne stranice prikupljanje i očuvanje kulturne baštine podravskoga kraja zbog čega i u budućnosti možete očekivati nove tekstove i videozapise učenika naše škole. (bit.ly/PUČKAKULTURA)

Zahvaljujemo na timskoj suradnji učenicima 4. h, 3. g i 3. c razreda na prikupljanju „blaga“ podravskoga kraja, učenicima Pauli Cirkvenec (3. c), Valentini Kuhar (3. c), Anini Vrabec (4. h), Tinu Stubiću (4. h) na radu na brošuri, a učenicima Lei Čižmešiji (3. g), Miji Imešek (3. g), Ivi Perišić (3. g) i Lei Par (3. g) na kreativnosti, ustrajnosti i stručnosti u izradi mrežne stranice.

Profesorice: Sandra Maletić, Sanela Đurđević

objavio: Irena Nevjestić   datum: 20. 6. 2022.