Posjet Tehničkom muzeju i Botaničkom vrtu u Zagrebu

U petak 17. lipnja 2022. učenici 2.i razreda s razrednicom Natalijom Filipašić uputili su se vlakom u Zagreb u posjet Botaničkom vrtu i Tehničkom muzeju.

U Botaničkom vrtu smo razgledali  biljke iz različitih krajeva svijeta, a atrakcija su bile i ribice te kornjače u jezercu vrta. Učenici su se posebno zainteresirali za posvajanje biljaka u vrtu jer su vidjeli da neke od biljaka u vrtu imaju pločice s imenima posvojitelja. Nakon Botaničkog vrta prošetali smo do Tehničkog muzeja gdje smo najprije posjetili Planetarij i uz stručno vodstvo upoznali noćno nebo koje možemo vidjeti iz naših krajeva. Naučili smo prepoznavati neke zvijezde i zviježđa te osnove orijentacije u prostor pomoću zvijezda. Cilj posjete je bilo  predavanje i demonstracija pokusa u kabinetu Nikole Tesle. Učenici su pokazali dobro teoretsko znanje o struji i rado su sudjelovali u pokusima. Za pokazano znanje su i pohvaljeni. Nakon vježbi u kabinetu prošetali smo muzejom uz predavanje kroz rudnik, doznali neke zanimljivosti  o parnom stroju, vjetrenjačama, starim električnim automobilima, novim električnim automobilima i drugih tehničkih naprava iz povijesti. Na kraju su učenici pokazali inicijativu da posjete i odjel o vatrogastvu koji nije bio u planu posjeta, no djelatnici su im dozvolili da razgledaju i taj dio i upoznaju se sa starim vozilima i opremom.

Nakon kraćeg slobodnog vremena za razgledavanje središta Zagreba, uputili smo se na željeznički kolodvor gdje smo čekali svoj vlak za povratak kući. Putem smo vidjeli i radove na izgradnji nove pruge od Križevaca prema Koprivnici, zbog kojih smo i kasnili u dolasku Koprivnicu. Na taj način smo upoznali i čari javnog željezničkog prijevoza.

Natalija Filipašić, prof.

posjet_Zagrebu_1.jpg (55.79 KB)
posjet_Zagrebu_2.jpg (62.08 KB)
posjet_Zagrebu_3.jpg (109.10 KB)
posjet_Zagrebu_4.jpg (75.58 KB)
posjet_Zagrebu_5.jpg (45.67 KB)

objavio: Branimir Petruša   datum: 21. 6. 2022.