Svjetski dan srca

Povodom obilježavanja Svjetskog Dana srca, Međunarodnog dana starijih osoba i Nacionalnog dana hodanja učenici 4. i i 5. i razreda, smjer medicinska sestra/tehničar opće njege, sudjelovali su u brojnim aktivnostima koje su se održale 1. listopada (subota) na Zrinskom trgu u Koprivnici.

Zavod za javno zdravstvo Koprivničko-križevačke županije u suradnji s Općom bolnicom „Dr. Tomislav Bardek“ Koprivnica, Zavodom za hitnu medicinu Koprivničko-križevačke županije, Domom zdravlja Koprivničko-križevačke županije, Udrugom srčanih bolesnika Koprivničko-križevačke županije „Srce“, Udrugom volontera Koprivničko-križevačke županije „Rad na dar“, Udrugom matice umirovljenika Koprivnica, Gradskim društvom Crvenog križa Koprivnica i Srednjom školom Koprivnica provodili su: mjerenje tlaka, šećera u krvi, tjelesne težine i opsega struka, dijelili edukativne letke i testove za rano otkrivanje raka debelog crijeva te sudjelovali u promoviranju kardiovježbi i hodanju „Stazom srca“.

Učenici su profesionalnim pristupom i odgovornošću doprinijeli iznimnoj uspješnosti akcije u cilju promocije zdravih stilova života - tjelesne aktivnosti, zdrave prehrane, nepušenja i umjerene konzumacije alkohola, prevencije i ranog otkrivanja bolesti, održavanja i unaprjeđenja zdravlja te zdravog i aktivnog starenja.

Željka Galešić, mag. med. techn.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 3. 10. 2022.