MEĐUNARODNI DAN SVIJESTI O GUBITKU HRANE I OTPADU OD HRANE

Krajem 2019. g. Opća je skupština UN-a potvrdila prijedlog da se 29. rujna usustavi kao Međunarodni dan svijesti o gubitku hrane i otpadu hrane. U skladu s Ciljem 2 Održivog razvoja koji do 2030. teži "Iskorijeniti glad, postići sigurnost hrane i poboljšanu ishranu te promicati održivu poljoprivredu", ovim se danom želi ukazati na potrebu za većom brigom o hrani i na strani proizvođača i na strani potrošača.

Učenici 4. g., smjer tehničar nutricionist, obilježili su ovaj dan izradom plakata i njihovim izlaganjem u holu škole. Uz usmjeravanja predmetne nastavnice Željke Gabaj, učenici su nizom savjeta i informacija, vezanim uz pametno biranje namirnica te ukazivanjem na trenutačno stanje, pokušali osvijestiti svoje vršnjake.

Željka Gabaj, dipl. ing. preh. tehn.

dsoghiooh_2022.jpg (704.07 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 3. 10. 2022.