Mentalno zdravlje - kreativna radionica

Kako se 10. listopada obilježava Svjetski dan mentalnog zdravlja, učenici 4. i razreda odlučili su taj dan obilježiti još jednom, a već su 7. listopada posjetili Centar za zdravlje mladih u Zagrebu. Dana 18. listopada dvije učenice napravile su, uz prezentaciju, odličnu radionicu na temu Art - terapije.
Radionica koju su učenice osmislile zahtijevala je da se razred podijeli u 3 grupe izvlačenjem papirića. Svaka grupa dobila je temu i tema je morala ostati tajna kako bi druge grupe mogle pogađati. Zadatak učenika bio je kreativno prikazati tu temu na komadu kartona, a učenice organizatorice donijele su sav potreban materijal (vodene boje, ugljen, pastele...). Teme su bile: "novac je prolazan", "grižnja savjesti" i "konflikt" te su učenici vrlo uspješno prepoznali teme radova.
Najbitniji element cijele radionice je bila dobra volja i kreativnost učenika!
Art-terapija oblik je psihoterapije koji se temelji na kreativnosti i samoizražavaju. Art-terapija koristi se kao metoda za ublažavanje stresa, jačanje samopoštovanja i svijesti te za posttraumatski oporavak.
Sanja Koluder, mag. med. techn.

Image_(3).jpeg (1.02 MB)
Image_(4).jpeg (727.05 KB)
Image_(5).jpeg (851.01 KB)
Image_(6).jpeg (846.24 KB)
Image_(7).jpeg (686.00 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 25. 10. 2022.