ORIJENTACIJSKO TRČANJE ZA VRIJEME NASTAVE TZK

Na satovima Tjelesne i zdravstvene kulture ovih dana nastavnice Ivana Gregurina, Josipa Gregurina, Tamara Tomiša-Gečić i Natalija Tomac Kelek provode edukaciju orijentacijskog trčanja.
Orijentacijsko trčanje je planirano kretanje po terenu oko škole s osnovnim ciljem da se uz pomoć karte i kompasa učenik orijentira i pronađe unaprijed određene kontrolne točke ucrtane na karti u što kraćem vremenu. Put između kontrolnih točaka učenici biraju sami.
Učenici su raspoređeni u nekoliko ekipa. Dio učenika sudjeluje u izradi karte, dio u pisanju zanimljivih zadataka, tj. kontrolnih točaka, dio u mjerenju vremena, orijentiranju u prostoru, a nekoliko ekipa izvršava zadatke.
Aktivnost traje do 20 minuta, a na kraju se uspoređuje točnost rezultata, vrijeme koje je ekipama potrebno za rješavanje zadataka, udaljenost izražena u metrima i sposobnost snalaženja u prostoru.
Učenici na ovaj način aktivno provode vrijeme na svježem zraku, a nova aktivnost im je jako zanimljiva.

Natalija Tomac Kelek, prof.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 15. 11. 2022.