Čitanje u fokusu

Profesorica Hrvatskoga jezika Sanela Đurđević i njezina učenica Rea Coban (4. c) u nastavnoj godini 2021./2022. sudjelovale su u projektu Čitanje u fokusu kao članice peteročlanoga Prosudbenog povjerenstva za vrednovanje kritičkih osvrta učenika. Projekt se provodi u organizaciji Naklade Ljevak, a u njemu su sudjelovali srednjoškolci iz devet srednjih škola diljem Hrvatske  koji su pisali recenzije o trima suvremenim djelima europskih književnika (Neil Jordan: Utopljeni, Marie Aubert: Odrasli Ljudi, Manfred Spitzer: Digitalna demencija). Profesorica i učenica pozvane su 2. 12. 2022. u Prirodoslovnu školu Vladimira Preloga gdje su nazočile svečanoj dodjeli nagrada učenicima pobjednicima. Tom je prigodom Rea održala kratak govor u kojem je pozdravila sve sudionike projekta i iznijela refleksiju o svojemu sudjelovanju u projektnim aktivnostima i vrednovanju radova svojih vršnjaka.

Sanela Đurđević, prof. savjetnik

objavio: Irena Nevjestić   datum: 6. 12. 2022.