Moja županija bez korupcije

Učenice Srednje škole Koprivnica sudjelovale su na kreativnom natječaju „Moja županija bez korupcije“ i osvojile druga i treća mjesta. U kategoriji literarnih radova drugo mjesto osvojila je učenica Martina Ferenčić (3. C) dok su treće mjesto u istoj kategoriji osvojile učenice Nika Šenji (1. I) i Marta Coban (1. I).  Tema rada bila je: Izbor je ono što te čini čovjekom. Mentorica učenicima bila je profesorica Sanja Rabadžija.

U kategoriji videoradova drugo mjesto osvojila je učenica Doris Jadanović (3. H) dok je treće mjesto osvojila učenica Karla Rogelj (4. I). Mentorica učenicima bila je profesorica Davorka Zegrani.

Sanja Rabadžija, prof.

Antikorupcijsko povjerenstvo Koprivničko-križevačke županije povodom Međunarodnog dana borbe protiv korupcije 8. prosinca 2022. u Domu mladih u Koprivnici  provelo je dodjelu nagrada. Priznanja su primili učenici i mentori čiji su radovi proglašeni najboljima. Kreativni natječaj, u kojemu su izradili likovne, literarne i video radove, namijenjen je učenicima osnovnih i srednjih škola. Cilj ovog projekta je kod mladih razviti svijest o važnosti uloge građana i uloge osobne odgovornosti u stvaranju društva s nultom tolerancijom na korupciju. Svim prisutnima obratili su se Župan Darko Koren, predsjednica županijskog Antikorupcijskog povjerenstva Renata Glavica te zamjenica koprivničkog gradonačelnika Ksenija Ostriž koji su čestitali učenicima i mentorima te izrazili zadovoljstvo velikim interesom za ovaj natječaj u kojem je sudjelovalo 28 mentora i 121 učenik.

Župan i predsjednica Antikorupcijskog povjerenstva Renata Glavica nagrađenim su učenicima i mentorima uručili zahvalnice, prigodne pakete i novčane nagrade.

Svečanosti su prisustvovale i županijske pročelnice Ljubica Belobrk Flamaceta i Ana Mušlek, članovi i članice Županijske skupštine i Antikorupcijskog povjerenstva te predstavnici i ravnatelji institucija, škola i udruga, kao i brojni učenici i građani.

Antikorupcija_32.jpg (401.06 KB)
Antikorupcija_33.jpg (470.02 KB)
Antikorupcija_34.jpg (378.78 KB)
Antikorupcija_38.jpg (360.50 KB)
Antikorupcija_37.jpg (362.30 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 12. 12. 2022.