Digitalno građanstvo - vještine u 21. stoljeću u učionici i izvan nje

U sklopu projekta e-Škole nastavnici su sudjelovali u radionici "Digitalno građanstvo - vještine u 21. stoljeću u učionici i izvan nje". Sudionici su se  upoznali s ključnim pojmovima vezanim uz  koncept digitalnog građanstva, demokratsku kulturu i vrijednosti koje se njome promiču. Koncept digitalnog građanstva bio je pokriven u 3 dijela;  biti online, blagostanje online i prava online , a  kroz njih se obradilo  10 digitalnih domena.

Radionica je dala smjernice za svladavanje tema koje će nastavnicima pomoći da u svoje učionice prenesu teme koje će učenicima približiti vrijednosti, vještine i znanja potrebna da postanu odgovorni građani ne samo u školi, već i u digitalnom svijetu.

U sklopu projekta e-Škole nastavnici su sudjelovali u radionici "Digitalno građanstvo - vještine u 21. stoljeću u učionici i izvan nje". Sudionici su se  upoznali s ključnim pojmovima vezanim uz  koncept digitalnog građanstva , demokratsku kulturu i vrijednosti koje se njome promiču. Koncept digitalnog građanstva bio je pokriven u 3 dijela;  biti online, blagostanje online i prava online , a  kroz njih se obradilo  10 digitalnih domena.

Radionica je dala smjernice za svladavanje tema koje će nastavnicima pomoći da u svoje učionice prenesu teme koje će učenicima približiti vrijednosti, vještine i znanja potrebna da postanu odgovorni građani ne samo u školi, već i u digitalnom svijetu.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 11. 1. 2023.