Radionice u organizaciji Effectusa

U našoj školi 27. siječnja održane su dvije radionice u organizaciji  Effectus Visokog učilišta i nastavnika Davida Vujčića.

Na radionicama su sudjelovali učenici 3. i 4. razreda, a u nastavku pročitajte kakve su radionice održane.

Financijska pismenost

OECD definira financijsku pismenost kao „kombinacija svijesti, znanja, vještina, stava i ponašanja potrebnih za donošenje dobrih financijskih odluka i konačno postizanje dobrobiti pojedinca“. Financijska pismenost obuhvaća širok skup financijskih tema.

Što pojedinac treba znati kako bi efikasno mogao upravljati svojim novcem, koliko naše ponašanje može potpomoći adekvatnijem upravljanju financijama, kako naš odnos prema novcu utječe na naš budžet i na naše blagostanje te kako pojedinac može svojim ponašanjem utjecati na neizvjesnu budućnost samo su neka od pitanja o kojima se raspravlja u okviru financijske pismenosti i upravljanja osobnim financijama.

Financijsko obrazovanje i edukacija pri tome zauzima neophodnu i vodeću ulogu u razvoju sposobnosti upravljanja financijama i odgovorno financijsko ponašanje za pojedinca, a povezano s time i razvoj gospodarstvo.

Jelena Uzelac, dipl. iur.

„Imam ideju i što sad?“

„Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje, ali žalim što nemaju svoje.“ – Nikola Tesla

Imate ideju? Čestitam! Ali kako spriječiti da Vam se ne dogodi isto što i Tesli? Odgovor na ovo pitanje donosimo na radionici kroz brojne praktične primjere iz prakse. Autorska prava, prava

izvođača, zaštita patenta, zaštita poslovne tajne ... samo su neke od tema o kojima ćemo diskutirati na ovoj radionici. Radionica je namijenjena kreativcima i budućim poduzetnicima koji žele zaštititi svoju ideju i u budućnosti ju pretvoriti u uspješan poduzetnički pothvat.

Tina Matić, mag. iur.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 31. 1. 2023.