Sajam poslova u turizmu

Dana 27. 1. 2023. učenici 4. h, smjer hotelijersko-turistički tehničar,  posjetili su Sajam poslova u turizmu u Bjelovaru. Kratki izvještaj o sajmu predstavila je firma Best Solutions d. o. o te su tako bili prva tvrtka od koje su učenici dobili ponudu za posao. Nakon kratkog izvještaja učenici su mogli slobodno razgledavati štandove ostalih tvrtki i poduzeća te saznati o njima kroz razgovor sa marketinškim predstavnicima tvrtki. Na sajmu je bilo dvadesetak različitih firmi koje se bave turizmom od kojih su neke: Helios Faros d. d (Valamar), Imperial Riviera (Valamar), Istralandia Aquapark, Securitas, Studenac. Učenici su razgovarali sa stručnim osobljem od kojih su mogli dobiti sve informacije koje su ih zanimale. Poslovi koji su bili u ponudi su obuhvaćali ugostiteljstvo, animaciju, domaćinstvo, zaštitu, spasilaštvo i mnoge druge. Prijavu na posao učenici su mogli napraviti na licu mjesta kod većine firmi, a ako to nije bila opcija, tvrtke su ustupile informacije o kontaktiranju i daljnjim dogovorima za rad. Učenici su bili zainteresirani i pokazali želju za radom, prošli su većinu štandova i naučili puno toga o poslovima,  tvrtkama, razgovoru i komunikaciji s poslodavcem. Nakon izvanučioničke nastave učenici su zaključili da ih je odlazak na sajam motivirao za rad i učenje u struci.

Juraj Kovač, 4.h

objavio: Irena Nevjestić   datum: 3. 2. 2023.