Dan sigurnijeg interneta

Učenici 2. a razreda  s nastavnicom Ivonom Baran obilježili su Dan sigurnijeg interneta 2023. te su izradili plakat za pano u hodniku škole. Prikazali su načine kako možemo zaštititi svoju sigurnost na internetu te u korištenju društvenih mreža. Istaknuli su probleme otuđenja digitalnih podataka, krađe  identiteta, bankovnih računa te društvenih profila koje danas zabrinjavaju svakoga tko se koristi uređajima s pristupom internetu. Obradili su i temu virtualnog zlostavljanja odnosno elektroničkog nasilja poznatog pod nazivom cyberbullying. Svojim kolegama u školi su na ovaj način željeli poručiti da nikad ne daju svoje osobne podatke na internetu te i da na internetu treba poštivati pravila lijepog ponašanja kao i u svakodnevnom životu.

Ivona Baran, mag. oec.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 23. 2. 2023.