“Smrt i umiranje - ljudska perspektiva”

Pristupiti  temi smrti kroz jednu drugačiju perspektivu, čak i onu humorističnu, omogućio je maturantima 5. i razreda, budućim medicinskim sestrama/tehničarima, gost predavač pedagog, Tomislav Terstenjak.  Prikazavši smrt kroz različite kulture, humor, priče za promišljanje uz filozofske opaske približio je ono neizbježno svima, a to je smrt s kojom se učenici susreću i tijekom svojeg srednjoškolskog obrazovanja na stručnim vježbama. Na kraju radionice, uz pitanja o umiranju na koje nitko nikada neće moći dati odgovor, počastio je učenike  čokoladicama kojima su “nazdravili” kako bi proslavili sadašnji trenutak - život.

Radionica je zamišljena kao dopuna nastavnom gradivu palijativne skrbi iz nastavnog predmeta “Zdravstvena njega u kući”

Marija Križić mag. med. techn.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 14. 3. 2023.