Projekt “Zajedno rastemo-zajedno učimo II”

Nova generacija medicinara 4. i razreda nastavila je sa projektom “Zajedno rastemo-zajedno učimo II”  Udruge za osobe s intelektualnim poteškoćama “Latice”, financiran od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja. Učenici su pripremili edukativnu radionicu o pravilnoj prehrani, s ciljem da djeca s poteškoćama u razvoju u svoj jelovnik uvedu neke nove, a zdrave namirnice. Nakon uvodnog dijela  uslijedile su radionice izrade voćnih štapića te aromatizirane vode koje su ujedno poslužile djeci i za vježbanje fine motorike. Svi su bili hrabri kušati pripremljeno, što je za neku djecu veliki uspjeh kojem su se razveselili i njihovi roditelji. Na kraju je neizostavno bilo podružiti se  s novim prijateljima na plesnom podiju i pokazati da se i u kolicima može plesati.

Marija Križić, mag. med. techn.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 15. 3. 2023.