Cube school esport league

Učenici naše škole ove godine su sudjelovali u projektu "Cube school esport league". Osmišljen je tako da se najprije provodi regionalno natjecanje u online okruženju te da pobjednici regionalnih natjecanja sudjeluju u završnom turniru uživo čije je održavanje planirano na kampusu Infobipa u Zagrebu. Sve aktivnosti, natjecanja popratiti će se streamom uživo kako bi svi sudionici imali priliku pokazati svoje vještine, ali i učiti od drugih.

Ciljevi projekta su uključivanje učenika koji ne sudjeluju u sportskim ili drugim aktivnostima, suradnja škola udruga i tvtki te popularizacija esporta s nagalskom na njegove dobrobiti.

Ove godine u "Cube school esport league" su sudjelovala 3 tima iz naše škole (SŠKC Bulls, SŠKC Sentinels i SŠKC Wolves). Svaki tim je imao 5 članova i svog voditelja tima (Ana-Marija Zglavnik, Damir Odak i Dejan Lovrenčić) te timovi su sami morali izraditi logo. Najbolji rezultat u regionalnom natjecanju su ostvarili SŠKC Bulls (Valentino Šajković, Niko Maletić, Paolo Puljko, Filip Šprem i Marcel Tušek). Imali su 6 pobjeda i 1 poraz i ostvarili 2. mjesto u skupini.

Više informacija možete pronaći na službenoj stranici "Cube school esport league" https://csel-gg.com/

Dejan Lovrenčić, dipl.inf.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 2. 4. 2023.