Kad odrastem biti ću medicinska sestra

Učenici 4. i razreda smjera medicinska sestra/tehničar opće njege sa nastavnicom Sanjom Koluder održali su četiri radionice zdravstvenog odgoja u okviru predmeta „Higijena-preventivna medicina“ u dječjem vrtiću Smiješak pod nazivom „Kad odrastem biti ću medicinska sestra“.

Učenici su djeci prema dobnoj skupini održali prigodne tematske radionice sa prezentacijom i radnim zadacima/pokusima, no djecu su najviše razveselile diplome koje su im dodijeljene po završetku radionica. Djeci najmlađe skupine „Leptirići“ održana je radionica naziva „10 prstića mojih ručica“ gdje su učenici djeci zorno dočarali kako su njihovi dlanovi i prstići najvažniji prijenosnici velikog broja bolesti te im zanimljivim pokusom prikazali kako se „zločestoćice" boje sapuna. U skupini „Pčelice“ održali su predavanje naslova „Volim osmijeh svoj“ gdje su na velikom modelu zuba podučili djecu pravilnoj tehnici pranja zubi. U skupini „Bubamare“ tema je bila „Baš su fini ti vitamini“, a glavna aktivnost bila je izrada piramide zdrave prehrane. U najstarijoj skupini „Cvjetići“ radionicom „Kad si sretan pleši, skači, trči, uči, ali mobitel ti ne muči“ učenica Zara Grbeš je djeci pročitala priču o dječaku Jakovu koji je previše gledao televiziju, a ostali učenici su mališanima objasnili koliko ekrani mogu biti štetni za njihove oči, koncentraciju i cjelokupno zdravlje. Nakon radionice zajedno su izrađivali svoje laptope od kartona.

Učenici, vrtićanci i odgojiteljice iskazali su iznimno zadovoljstvo održanim radionicama. Nadamo se da je ovakav oblik suradnje tek početak priče gdje će i narednih godina generacije budućih medicinskih sestara i tehničara ovakvim radionicama zdravstvenog odgoja za djecu predškolske dobi podučavati mališane očuvanju zdravlja i neizostavnom sprječavanju bolesti.

Sanja Koluder, mag. med. techn.

Image_(1).jpeg (1.26 MB)
Image_(2).jpeg (1.02 MB)
Image_(3).jpeg (519.17 KB)
Image_(4).jpeg (1.16 MB)
Image_(5).jpeg (1.18 MB)
Image_(6).jpeg (1.22 MB)
Image_(7).jpeg (1.41 MB)
Image_(8).jpeg (935.99 KB)
Image.jpeg (1.06 MB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 11. 4. 2023.