Medicinski fakultet – Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku

Učenici 2. k, 3. k i 3. i razreda u četvrtak, 6. 4. 2023. god. odradili su terensku nastavu na Katedri za anatomiju i neuroznanost - Medicinski fakultet Osijek.

U organizaciji dr. Dragutina Ćalete i uz stručno vodstvo učenici su imali priliku educirati se i sudjelovati u nastavi koja se provodi za studente medicine. Tijekom posjeta uz stručno vodstvo asistentice dr. Marte Bolješić učenici su proširili znanje mogućnošću učenja na pravim preparatima i materijalima. Unatoč postojanju tehnologije i literature, opće je poznata stvar da je učenje anatomije ljudskog tijela iznimno komplicirano i zahtjevno kao što je i funkcija našega organizma. Za što kvalitetniji budući rad, ovakav vid nastave učenici su ocijenili iznimno korisnim. Također, za učenike 3. k razreda dio nastave održan je na odjelu Patologije. Nakon službenog dijela, učenici su posjetili Zoološki vrt Osijek, obišli uži centar grada i tijekom večernjih sati vratili se u Koprivnicu.

1681198336000.jpg (2.40 MB)
1681198366025.jpg (1.55 MB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 11. 4. 2023.