5 MIN. ODMOR VJEŽBANJA

Povodom Dana sporta Srednje škole Koprivnica učenici FIZIOTERAPEUTI 3. k razreda osmislili su i izradili niz mini plakata sa idejama vježbi koje možete provesti tijekom 5 min. odmora u školi. Primjeri vježbi nalaze se po zidovima školskih hodnika i za izvođenje izabrane vježbe trebat će vam manje od 5 min. Fizička aktivnost je izuzetno važna i služi kao najbolji mogući predah nakon mentalnih napora usvajanja novih znanja i vještina. Da bi moždanim stanicama omogućili bolje učenje, trebamo kvalitetnu pauzu za mozak, a znanstveno je dokazano da je kratak aktivan odmor najbolji izbor za to. Stoga, fizioterapeuti pozivaju svoje učeničke kolege, ali i svo ostalo osoblje Škole da predahnu uz pokuju vježbu. Garantiramo vam da ako se odlučite jedan 5.min. odmor u danu provesti aktivno uz vježbu (umjesto tipkanja na mobitelu ili udisanja “zločestih” plinova) da ćete se sigurno nasmijati, dobro zabaviti i puuuuno bolje osjećati.

Ana Prentašić, bacc. physioth.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 21. 4. 2023.