Eko radionica „Određivanje kvalitete zraka i nevidljivi svijet naših voda“

Dan škole i Dan sporta 21. 4. 2023.  obilježio se i  radionicama s temama „Određivanje kvalitete zraka i otkrivanje živih bića u našim vodama“. Uzorci za radionice su  prikupljeni istog dana iz raznih mjesta i dijelova  Koprivničko-križevačke županije, od više naseljenih mjesta, sela i gradova,  područja jače industrijske i gospodarske djelatnosti, do onih divljih i šumovitih predjela županije. Za provjeru valjanosti indikatora radili su se test uzorci  ili probe, te se svaki uzorak testirao nekoliko puta s više istovrsnih indikatora.

Učenici su otkrivali  živi svijet u vodama Koprivničko-križevačke županije i promatrali  živa bića pomoću svjetlosnih  mikroskopa.

Radionice su bile dinamične, zabavne i nadasve korisne s relevantnim rezultatima  čistoće zraka i pokazateljima kvaliteta naših voda. Nakon evaluacije rezultata, otvorena je rasprava  o razlozima dobivenih rezultata analiza te se izveli zaključci.

Radionicama su prisustvovali učenici 1. L razreda, smjera medicinska sestra/ tehničar opće njege,  pod vodstvom   Željke Razman, profesorice biologije i kemije, ujedno i voditeljice izvannastavne aktivnosti  Prirodoznanstveno-istraživački tim Srednje škole Koprivnica.

Željka Razman, prof.

20230421_075056.jpg (1.23 MB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 25. 4. 2023.