AKTIVAN TJEDAN ZA FIZIOTERAPEUTE

U srijedu 19. travnja učenici fizioterapeuti 3. k razreda vježbali su sa djecom iz DV Tratinčica, skupinom Krijesnice. Kako je bio kišan proljetni dan, aktivnost u sklopu projekta “Aktiviraj se i rasti zdravo” preseljena je u dvoranu vrtića Tratinčica. Tamo su naši fizioterapeuti za malene vrtićance osmislili nekoliko zanimljivih motoričkih poligona kojima je cilj bio razvijati sve motoričke sposobnosti, a koji su se malenim vrtićancima izuzetno svidjeli.

U četvrtak 20. travnja učenici fizioterapeuti 4. k razreda u sklopu projekta “Volonteri u parku” vježbali su sa djecom iz Dječjeg vrtića Tratinčica, skupina Šapice. Učenici su za vrtićance osmislili niz štafetnih natjecateljskih igri kojima su ispitali njihovu snagu, brzinu, agilnost, koordinaciju i pripriocepciju. Aktivnost „Volonteri u parku“ organizirana je u sklopu projekta „Živjeti zdravo“ Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo koji se provodi na području cijele Republike Hrvatske, a sufinanciran je iz Europskog socijalnog fonda. U vježbanju na suncu uživali su veliki i mali te tako još jednom dokazali da fizička aktivnost uvelike pozitivno utječe na ljudski organizam i to na nekoliko organskih sustava. Ovim zaključkom i tjelesnim vježbanjem također smo podržali i uključili se u ovogodišnji Tjedan cjeloživotnog učenja 2023. putem međugeneracijskog suradničkog učenjenja između vrtićanaca i srednjoškolaca.

Aktivnosti su provele nastavnica Mateja Marić i Ana Prentašić.

Ana Prentašić, bacc. physioth.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 25. 4. 2023.