Posadili smo Božicu!

Učenici 3. g zanimanja tehničar nutricionist, u pratnji razrednice Ines Frančić, sat ekologije proveli su na izložbi „Arbor Vitae“ Gordane Špoljar Andrašić u Galeriji Koprivnica.

Čarolija u krošnjama, boje i zvukovi izložbe, stručno vodstvo Maše Zemljačanec potpuno su nas obuzeli i potaknuli na razmišljanje o svjetovima koji se nečujno i neprimjetno skrivaju visoko gore - u krošnjama ili duboko dolje - pod zemljom. Cijeli mali svijet samo u ili oko jednog jedinog stabla. Kako mi utječemo na njega? Što on znači nama? Tisuću raznih pitanja i odgovora vrzmali su se našim glavama na putu do škole (kroz gradski park, naravno).

Nakon izložbe izabrali smo drvo koje ćemo posaditi, a koje je poklon same umjetnice svim posjetiteljima izložbe. Izabrali smo malu bukvu, nadjenuli joj ime Božica i posadili ju kod škole. Brinuti ćemo se o njoj i nadgledati njezin rast. Nadamo se da će Božica, kad naraste, biti mjesto sastanaka, da će biti omiljeno mjesto okupljanja generacijama učenika koji će pohađati našu školu i, naravno, da će i ona biti centar nekog novog, vlastitog  svijeta.

Ines Frančić, razrednica

IMG_0618.jpeg (89.67 KB)
IMG_0622.jpeg (149.98 KB)
IMG_0630.jpeg (147.68 KB)
IMG_0634.jpeg (142.17 KB)
IMG_0635.jpeg (139.18 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 2. 5. 2023.