FIZIOTERAPEUTI NA TERENSKOJ NASTAVI U VARAŽDINU

Učenici 4.k razreda smjera fizioterapeutski tehničar/ka u pratnji strukovnih nastavnica Mateje Marić i Ane Prentašić u ponedjeljak su proveli zanimljiv i edukativan dan u Varaždinu. Prvo su posjetili Cerebellum polikliniku gdje im je vlasnica i osnivačica Silvija Grabar, magistra fizioterapije, prezentirala najmodernije oblike fizioterapijskih intervencija u praksi. Nakon toga učenici su posjetili Sveučilište Sjever i njihov ovogodišnji Tjedan karijera te posjetili samo Sveučilište i kabinete vještina za fizioterapiju. Kroz Sveučilište nas je provela magistra fizioterapije Jasminka Potočnjak koja je učenicima prezentirala i omogućila da isprobaju neke od oblika istraživačkih i digitalnih dijagnostičkih metode rada u fizioterapiji. Učenicima je ovaj vid terenske nastave bio izuzetno dojmljiv i koristan za njihovu profesionalnu budućnost.

Ana Prentašić, bacc. physioth.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 12. 5. 2023.