SMOTRA RADOVA IZ ETIKE – ETIČKI IZRAZ 2023.

Dana 13. svibnja 2023. u Strukovnoj školi u Đurđevcu održana je Smotra radova iz etike – Etički izraz 2023. Smotra je održana prvi puta, a nastala je na inicijativu profesora Miljenka Šestaka. Na smotri je prezentirano 35 radova u tri kategorije: umjetnički izrazi etičkih ideja, ljudske situacije i etičke dvojbe te eseji.

Iz naše škole na Smotri je sudjelovalo ukupno 19 učenika. U prvoj kategoriji sudjelovale su učenice Gita Dragošević (1. H), naziv rada: Mit o Sizifu, Dunja Prosenjak (1. L), naziv rada: Moralna dilema, Laura Vida (1. L), naziv rada: Pobačaj, Lina Horvat (2. C), naziv rada: Etička pitanja i moderan svijet, Lorena Cikač (2. C), naziv rada: Moralni problemi, Erin Busija (3. G), naziv rada: Identitet – sličnost među ljudima i Rea Coban (4. C), naziv rada: Što je za tebe ljepota? te Melani Manojlović (1. I), Alanna Štefanec (1. I), Marta Coban (1. I) i Ema Radić (1. I) videouradak naziv rada: Ovisnosti kod mladih. Mentorica učenicama bila je profesorica Sanja Rabadžija. U prvoj kategoriji sudjelovali su i učenici Arian Kozarić (4. A), naziv rada: Utjecaj društvenih mreža na identitet mladih, Matea Patričević (4. A), naziv rada: Moralna odgovornost prema živoj i neživoj prirodi i Leona Premužić (4. A), naziv rada: Čovjekov odnos prema okolišu – ekocentrizam. Mentorica učenicima bila je profesorica Marija Alvađ.

U drugoj kategoriji sudjelovale su učenice Lorena Šimota (2. C), naziv rada: Raul Leon, Lina Šulj (2. C), naziv rada: Ari Commerford, Lucija Delimar (3. H) i Iris Pisačić (3. H), naziv rada: Tom & Jerry te Tamara Šokec (4. C), naziv rada: Elon Musk. Mentorica učenicama bila je profesorica Sanja Rabadžija. U umjetničkom izrazu iz naše škole posebno je istaknut rad učenika Ariana Kozarića (4. A) kojemu je mentorica bila profesorica Marija Alvađ. U drugoj kategoriji, etički slučajevi (analiza osobe) posebno je istaknut rad učenica Lucije Delimar (3. H) i Iris Pisačić (3. H) kojima je mentorica bila profesorica Sanja Rabadžija.

Učenici su nagrađeni vrijednim knjigama, a oni čiji su se radovi najviše isticali svojim sadržajem, formom, doživljajem djela i misaonom refleksijom nagrađeni su i dodatnim nagradama.

Čestitke učenicima i njihovim mentoricama.

Sanja Rabadžija, prof.

Slika_2_(1).jpg (1.16 MB)
Slika_3_(1).jpg (737.71 KB)
Slika_5.jpg (929.90 KB)
Slika_6.jpg (1.19 MB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 18. 5. 2023.