Zajedno rastemo-zajedno učimo II

Održana je još jedna radionica u sklopu projekta “Zajedno rastemo-zajedno učimo II” u kojoj su sudjelovali učenici 4. i razreda smjera medicinska sestra/tehničar opće njege, a tema je bila mentalno zdravlje. Učenici su za djecu pripremili uvodni dio u kojem su razgovarali o osnovnim emocijama, kako ih prepoznaju, kada se javljaju, kako se nose s njima, ali i kontroliraju. Kroz radionicu demonstrirani su načini koji im mogu pomoći da se lakše nose s pojedinim “negativnim”  emocijama, disanje, puhanje mjehurića, ples, likovno izražavanje. Ujedno je svako dijete dobilo lepezu sa svojim pozitivnim osobinama  koje su ispisali njihovi prijatelji, učenici, kako bi osnažili svoje samopouzdanje. Na kraju, sad već neizbježno i tradicionalno, zaključili smo da svima odgovara podizanje pozitivne energije opuštanjem na plesnom podiju.

Marija Križić, mag. med. techn.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 23. 5. 2023.