PO(E)ZITIVA 2023.

Pjesme dviju učenica naše škole – Veronika-Tene Krapinec i Eme Grobenski (2. h) zapažene su na pjesničkom natječaju za učenike srednjih škola Republike Hrvatske Po(e)zitiva. Pjesnički natječaj organizira Škola za grafiku, dizajn i medijsku produkciju, a tema ovogodišnjeg natječaja bila je promišljanje o tijelu i njegovim značenjima te o relacijama koje uspostavlja prema strasti, osjetu, žudnji, ljepoti, smrti, uspomenama i traumi. Na natječaj je pristiglo ukupno 47 pjesničkih radova učenika srednjih škola, a dvije učenice naše škole, prema prosudbi stručnog povjerenstva, plasirale su se među dvadeset radova koji će biti objavljeni u zborniku ovogodišnje Po(e)zitive. Njihova mentorica bila je profesorica Sanela Đurđević. Pjesnički radovi naših učenica mogu se pročitati u privitku objave.

Sanela Đurđević, prof.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 14. 6. 2023.