OBILJEŽAVANJE SVJETSKOG DANA FIZIOTERAPIJE

Svjetski dan fizioterapije obilježava se svake godine 8. rujna te je to posebna prilika za promoviranje fizioterapeutske struke i osvještavanje javnosti o njenoj važnosti u održavanju ljudi mobilnima i neovisnima te njihovom velikom doprinosu kako bi ljudi kvalitetnije i zdravije živjeli. Svjetski dan fizioterapije 2023. fokusiran je na artritis. U tu svrhu učenici 3. k razreda smjera fizioterapeutski tehničar, uz mentorstvo svojih strukovnih nastavnika, izradili su edukativan plakat koji je postavljen u holu Škole, te ovim putem pozivaju sve zainteresirane da ga pogledaju. Učenici su sudjelovali i u aktivnoj šetnji do trim staze Crna gora i prohodali preko 12000 koraka u svrhu vlastitog zdravlja i prevencije artritisa.

Strukovne nastavnice Mateja Marić i Ana Prentašić 8. rujna 2023. su aktivno sudjelovale u Međunarodnom simpoziju fizioterapeuta u Križevcima. Nastavnice su sudjelovale u simpoziju sa prikazom e-postera na temu: Primjena fizioterapijskih intervencija kod osoba sa intelektualnim teškoćama kojim su prikazale primjere iz prakse, promovirale fizioterapeutsku struku i Srednju školu Koprivnica.

Ana Prentašić, bacc. physioth.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 12. 9. 2023.