NATJEČAJ ZA UČENIKE I NASTAVNIKE

Srednja škola Koprivnica provodi projekt “Stručna praksa u Termama Vivat“ u trajanju od 1. lipnja 2023. godine do 31. srpnja 2024. godine

U sklopu projekta “Stručna praksa u Termama Vivat“ odobrena je mobilnost 12 učenika četvrtih razreda u smjerovima fizioterapeutski tehničar/fizioterapeutska tehničarka i hotelijersko turistički tehničar/hotelijersko turistička tehničarka .

U sklopu projekta, mobilnosti će se odvijati u nekoliko termina (termini su podložni promjenama).

Mobilnosti u slovenskim Termama Vivat  (Moravske Toplice) trajat će 14 dana, a boravak učenika planiran je u terminima:

1. od 27. studenog  do 10. prosinca 2023. godine.

2. od 5. veljače do 18. veljače 2024. godine i

3. Od 11. ožujka do 24. ožujka 2024. godine.

Na svaku mobilnost s učenicima ide nastavnik u pratnji.

O uvjetima natječaja pročitajte pod opširnije.

NATJEČAJ TRAJE OD 15.9. DO 26.9.2023.

Ciljana skupina mobilnosti je 12 učenika (6 učenika smjera fizioterapeutski tehničar/fizioterapeutska tehničarka i 6 učenika smjera hotelijersko-turistički tehničar/hotelijersko- turistička tehničarka ).

Za mobilnosti u Sloveniju u Terme Vivat  prijaviti se mogu učenici 4. k i 4. h razreda.

Zadatak nastavnika kao pratitelja je da se pobrinu da učenici izvršavaju svoje obaveze propisane projektom te da im pruže podršku i potporu uz svakodnevni nadzor.

Učenici na prijavnom obrascu odabiru za koju se mobilnost prijavljuju te je moguće zabilježiti prioritet mobilnosti (od 1 do 3 termina), budući da učenik može biti odabran za sudjelovanje samo u jednoj mobilnosti.

Uvjeti prijave za sudjelovanje:

• učenici Srednje škole Koprivnica

• dobrovoljna prijava na natječaj

predana dokumentacija do 26.9.2023. do 19.45

• suglasnost roditelja/skrbnika

Dokumentacija za prijavu:

• ispunjen obrazac za prijavu (privitak)

• uspjeh 1. ,2. i 3. razreda (prosjek ocjena)

• motivacijsko pismo

• životopis (Europass)

• potpisana suglasnost roditelja/skrbnika s upisanom šifrom učenika (privitak)

Dodatni bodovi:

• popis svih aktivnosti, projekata i/ili natjecanja u kojima je učenik/ca sudjelovao/la prošle školske godine i rezultata koje je postigao/la (za natjecanja)

• potvrda o slabijem ekonomskom položaju obitelji učenika/specifičnoj obiteljskoj situaciji (npr. rješenje o socijalnom statusu, dokaz o samohranom roditelju), rješenje o individualiziranom odgojno-obrazovnom procesu za učenike s teškoćama, dokaz o invaliditetu.

Obveze i dužnosti učenika koji će sudjelovati u mobilnosti:

• redovito pohađanje svih pripremnih aktivnosti

• redovito pohađanje stručne prakse tijekom mobilnosti

• uvažavanje i poštivanje ostalih sudionika mobilnosti i djelatnika Škole koji će biti u pratnji učenicima

• redovito vođenje Dnevnika rada

• održavanje dnevnih evaluacijskih sastanaka tijekom mobilnosti

• pridržavanje pravila o nekonzumiranju alkoholnih pića i neprimjerenog ponašanja tijekom mobilnosti

• u slučaju pojavljivanja problema, obavezno će se posavjetovati s osobama u pratnji

Način bodovanja prijava:

• opći uspjeh 1., 2. i 3. razreda (2-5 bodova)

• strani jezik/jezici prethodnog razreda razreda (2-5 bodova)

• profesionalnost i rad u području struke temeljem procjene nadležnog stručnog vijeća (1-5) – strukovni predmeti 1/2/3 razred (za fizioterapeute 1. razred – Uvod u rehabilitaciju, 2. razred – Masaža, Fizikalna terapija, Osnove kineziologije, 3. razred – Kineziterapija, Fizikalna terapija, Osnove kineziologije, Masaža, strani jezik) (za hotelijere 1. razred – Ugostiteljstvo, praktična nastava -turizam, 2. razred – Organizacija poslovanja poduzeća, 3. razred– Organizacija poslovanja poduzeća, Engleski jezik, Njemački jezik, Talijanski/Francuski jezik)

• motivacijsko pismo (1-5 bodova)

• životopis (1-5 bodova)

• sudjelovanje u aktivnostima, projektima i natjecanjima (1-5 bodova)

• nepovoljan ekonomski položaj, specifičan status u obrazovanju (1-5 bodova)

izrečena pedagoška mjera ove ili prethodnih školskih godina (-3 bod za opomenu, -5 bodova za ukor, -10 za opomenu pred isključenje)

• neopravdani sati: 1-4=-1, 5-9=-2, 10-14=-3, 15-19=-4, 20 i više neopravdanih sati = ne mogu sudjelovati

• u slučaju istog broja bodova, prednost će imati učenici s većim iskustvom sudjelovanja u aktivnostima, projektima i natjecanjima

Postupak prijave:

Učenici natječajnu dokumentaciju trebaju predati do 26.9.2023. do 19.45  u ured ravnatelja pedagoga ili u tajništvo.

Rezultati će biti objavljeni pod šiframa učenika na školskoj mrežnoj stranici, Facebook stranici škole i projekta te na oglasnoj ploči u školi 3.10.2023.

Učenici će imati rok za prigovore i žalbe na objavljene rezultate do 12.10.2023. g. do 15 sati. Žalbu mogu uputiti pisanim putem u ured ravnatelja, pedagoga ili u tajništvo škole.

Službeni rezultati objavit će se 13.10.2023. nakon isteka žalbenog roka.

Podaci navedeni u Prijavnom obrascu će se provjeravati i svaki krivo upisani podatak će značiti i diskvalifikaciju učenika. Nakon odabira učenika, sudionici mobilnosti, odnosno njihovi roditelji/skrbnici, sklapaju sa Školom ugovor kojim se obvezuju na izvršavanje svojih obaveza kako ne bi morali vraćati sredstva utrošena na mobilnost. Sudjelovanje na pripremnim aktivnostima je OBAVEZNO! Priznaju se samo ispričnice u slučaju bolesti uz obaveznu liječničku potvrdu i opravdanje dolaskom roditelja.

Napomena:

Za svaku mobilnost i za svaki smjer će se odabrati 3 učenika koji će biti na rezervnoj listi. Tim učenicima se savjetuje da pohađaju sve pripremne aktivnosti kako bi se, u slučaju odustajanja nekog od odabranih učenika, mogli uključiti u projekt. Za sve dodatne informacije možete se javiti koordinatorici projekta Ani Prentašić.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 14. 9. 2023.