Boje jeseni u nastavi TZK

Prošli tjedan su učenice prvog razreda usmjerenja Fizioterapeutski tehničar i Kemijski tehničar, u sklopu nastave Tjelesne i zdravstvene kulture s nastavnicama Ivanom Gregurinom i Natalijom Tomac Kelek, imale priliku sudjelovati u zabavnoj aktivnosti pod nazivom „Tražimo boje jeseni“.

Kako je bio lijep i topao jesenji dan, a vanjsko igralište je još u izgradnji, uputile su se do gradskog parka. U parku su od nastavnica dobile zadatak da se podijele u skupine po 4 učenice i prema prikazanoj kartici boja na papiru u prirodi pronađu biljke koje odgovaraju određenom tonu boje i fotografiraju ju zajedno s karticom bez da se biljka ošteti. Na kraju su izradile kolaž od svih fotografija i priložile u Teams. Prilikom provedbe ovog zadatka, učenice su u 45 min prehodale oko 3 km. Jako im svidjela ova vrsta aktivnosti na otvorenom jer savršeno kombinira fizičku aktivnost s aktualnim vremenskim prilikama i zamolile su da još koji put rade nešto slično.

Natalija Tomac Kelek, prof.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 25. 10. 2023.