Kreativni natječaj „Moja županija bez korupcije“

Učenici Srednje škole Koprivnica sudjelovali su na kreativnom natječaju „Moja županija bez korupcije“. U kategoriji likovnih radova prvo mjesto osvojila je učenica Dunja Prosenjak (2.L)  Tema rada bila je: I korupcija onečišćuje okoliš. Mentorica učenici bila je profesorica Sanja Rabadžija.

Više o tome pročitajte pod opširnije.

Antikorupcijsko povjerenstvo Koprivničko-križevačke županije povodom Međunarodnog dana borbe protiv korupcije u dvorani Domoljub u Koprivnici provelo je dodjelu nagrada. Priznanja su primili učenici i mentori čiji su radovi proglašeni najboljima. Kreativni natječaj, u kojemu su izradili likovne, literarne i video radove, namijenjen je učenicima osnovnih i srednjih škola. Cilj ovog projekta je kod mladih razviti svijest o važnosti uloge građana i uloge osobne odgovornosti u stvaranju društva s nultom tolerancijom na korupciju. Svim prisutnima obratili su se Župan Darko Koren, predsjednica županijskog Antikorupcijskog povjerenstva Renata Glavica te gradinačelnik Koprivnice Mišel Jakšić koji su čestitali učenicima i mentorima te izrazili zadovoljstvo velikim interesom za ovaj natječaj u kojem je sudjelovalo 20 škola  i  Učenički dom sa 116 radova. Iz naše škole sudjelovalo je 15 učenika. U kategoriji likovnih radova 8 učenika, literarnih radova 4 učenika i 3 učenika u kategoriji video radova.

Župan i predsjednica Antikorupcijskog povjerenstva Renata Glavica nagrađenim su učenicima i mentorima uručili zahvalnice, prigodne pakete i novčane nagrade.

Svečanosti su prisustvovale i županijske pročelnice Ljubica Belobrk Flamaceta,  Ana Mušlek, Melita Ivančić, članovi i članice Županijske skupštine i Antikorupcijskog povjerenstva te predstavnici i ravnatelji institucija, škola i udruga, kao i učenici i njihovi roditelji.

Na poveznici možete vidjeti popis nagrađenih radova:

Sanja Rabadžija, prof.

IMG_8185.jpg (158.36 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 14. 12. 2023.