POSJET PUTUJUĆOJ IZLOŽBI “ANNE FRANK” U OŠ "ĐURO ESTER"

Učenici 4. k razreda posjetili su Osnovnu školu "Đuro Ester" i putujuću izložbu „Anne Frank – povijest za sadašnjost“ koja na tridesetak izložbenih panela donosi brojne detalje iz života židovske djevojčice i njezine obitelji s kraja Drugog svjetskog rata. Izložba sadrži i šest panela koji se bave lokalnom poviješću. Kako navode iz OŠ "Đuro Ester", izložba je ostvarena u sklopu projekta Povijest za svijest, a organizatori su Hrvatska edukacijska i razvojna mreža za evoluciju sporazumijevanja (HERMES) i Kuća Anne Frank iz Amsterdama. Naše učenike, kao prvu organiziranu grupu koja je posjetila ovu izložbu, kroz izložbu su voditi posebno educirani učenici Osnovne škole „Đuro Ester“, volonteri na izložbi. Izložba „Anne Frank – povijest za sadašnjost“ besplatna je i otvorena za javnost od 18. 12. 2023. do 22. 12. 2023. te od 8. 1. 2024. do 31. 1. 2024. u prostorijama Osnovne škole „Đuro Ester“, a učenici fizioterapeuti iz Srednje škole Koprivnica vam toplo preporučaju da ju posjetite!

Ana Prentašić, bacc. physioth.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 22. 12. 2023.