"Igram, pišem, lajkam"

Učenik Valentino Šajković u pratnji mentorice Ivane Gregurina na medijskoj je edukaciji "Igram, pišem, lajkam" koja se održava u Poreču od 11. do 14. 2. 2024. Predavanja i radionice provode uspješni novinari, radijski i televizijski voditelji. Prvi dan edukacije predavačica Jelena Kolar iz Ministarstva turizma i sporta održala je predavanje o razvoju komunikacijskih aktivnosti, pojavi i razvoju društvenih mreža, osnovama novinarstva i odnosa s javnošću te glasnogovorništvu u sportskim organizacijama. Sportski novinar i voditelj na HRT-u Ivan Dorian Molnar održao je predavanje o sportskim izvještajima, kako se pripremiti za sportski intervju ili komentiranje utakmice te je podijelio savjete za kreativno i profesionalno provođenje intervjua uživo. Slijede predavanje novinara Ivana Fedora o radijskom novinarstvu te kako izgleda tipičan dan radijskog novinara. Odbojkaš i poduzetnik u Upgrade Sports Agency Fran Peterlin predstavit će kako se brendiraju uspješni sportaši i sportski klubovi te će održati radionicu "Kako od sportaša napraviti zvijezdu?". Kao završno predavanje održat će se simulacija na temu "Igram, pišem, lajkam" press konferencija kojom će prva i druga generacija IPL učenika novinara ovogodišnjim kandidatima održati radionicu o osnovama i tijeku konferencije za novinare.

Nakon provedenih radionica nova generacija učenika novinara do kraja će dana morati odraditi zadatke koji se na kraju boduju. Zadnji dan ove edukacije učenici novinari će se naći u ulozi sportskih voditelja, novinara i fotografa na Državnom natjecanju u sportskom plesu. Na taj će način primijeniti stečeno znanje tijekom provedenih teorijskih predavanja i radionica.

Ivana Gregurina, mag. cin.

IMG_20240212_111256.jpg (1,005.79 KB)
IMG-20240212-WA0002.jpg (106.12 KB)
IMG-20240212-WA0006.jpg (149.41 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 12. 2. 2024.