Govorimo, pjevajmo i pišimo hrvatski

U petak 8. ožujka obilježeni su Dani hrvatskoga jezika u Srednjoj školi Koprivnica. Tim je povodom u školskoj knjižnici održana manifestacija na kojoj su učenici naše škole izlagali pjesme, intervjue, komentare i prikaze književnih djela. Nakon što je profesorica Sanela Đurđević izložila kratak osvrt na obilježavanje Međunarodnog dana materinskog jezika (21. veljače) i Dane hrvatskoga jezika (od 11. do 17. ožujka), Roberta Nestić (3. f) pročitala je svoju kajkavsku pjesmu "Moj Vidovec".
Da i naša škola ima svoje zvijezde, pokazala su tri intervjua. Prvi je održala Ivana Bobovec (3. f) predstavljajući mladu pjevačku nadu Hanu Šoš - Hany (3. f). Potom je Lana Andrašić (1. h) intervjuirala Eugena Eissenbeissera (1. h), člana benda Insomnia, a Melani Slaviček (1. c) košarkašicu Kristinu Đurkan (1. c).
Ivana Bobovec pročitala je svoj komentar, dok su Ana Počepan, Ines Prepelec, Katarina Klarić i Lorena Šimota video-prikazom motivirale učenike na čitanje suvremenih romana, a projekcija spotova pjesama "Pogledi" (Hany i Lažno Lice) i "Kladionica" (Insomnia) uvjerila nas je da uz mlade nade naš jezik i dalje ima budućnost.

Maja Blažek, prof.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 8. 3. 2024.