45. DAN TIPKOVNICE – DRŽAVNO PRVENSTVO U KOMPJUTORSKOJ DAKTILOGRAFIJI

Dana 16.6.2024. u Ekonomskoj i birotehničkoj školi Bjelovar održano je državno natjecanje u kompjutorskoj daktilografiji – 45. dan tipkovnice. Srednju školu Koprivnica predstavljale su
Viktoria Miklošić i Jana Marković, učenice 2. c razreda pod vodstvom mentorice Anite Skvaža te učenik Dino Mikulić iz 1. c razreda pod vodstvom mentorice Andreje Draganić.
U disciplini prijepisa teksta prema dobnoj kategoriji učenika (natjecatelji mlađi od 17 godina) učenica Viktoria Miklošić osvojila je 8. mjesto, dok je učenik Dino Mikulić osvojio 2. mjesto.
Ovo natjecanje je ujedno bilo i kvalifikacijsko natjecanje za ulazak u reprezentaciju koja će ove godine predstavljati Hrvatsku na svjetskom prvenstvu Interstena, a koje će se održati od
11. do 19. srpnja u Katowicama, Poljskoj. Prema najavama organizatora nestrpljivo očekujemo obavijest o mogućem pozivu učenika Dine Mikulića u reprezentaciju.
Čestitke učenicima!

Andreja Draganić, mag. oec.

IMG-20240317-WA0003.jpg (256.81 KB)
IMG-20240316-WA0011.jpg (234.54 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 19. 3. 2024.