FIZIOTERAPEUTI OBILJEŽILI SVJETSKI DAN OSOBA SA SINDROMOM DOWN

Down Syndrome International je službeno odredio 21. 3. kao Svjetski dan osoba s Down sindromom. Ovaj datum zapravo simbolizira tri reprodukcije 21. kromosoma (trisomija), što je glavno genetsko obilježje osoba s Down sindromom. Učenici 4. k razreda, smjer fizioterapeutski tehničar/ka tim su povodom danas obuli različite čarapice i osvijestili i podržali različitosti koje nas okružuju. Simbol Dana sindroma Down su šarene čarape jer ih osobe s Down sindromom ne mogu upariti. Nošenjem šarenih čarapa skrećemo pozornost javnosti na potrebu uvažavanja različitosti te na mogućnosti osoba s Down sindromom. Važno je pružiti podršku osobama s Down sindromom, a upravo o tim vrijednostima učimo i senzibiliziramo i učenike naše Škole.

Ana Prentašić, bacc.physioth.

804198a3-616d-42af-a1e8-5b1e81c4de02.jpg (175.75 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 21. 3. 2024.